فراموش کردم
اعضای انجمن(127) صفحه مدیر انجمن معماری اخبار و تازه های معماری معماری ایران معماری غرب مسابقات انجمن معماری مطالب آموزشی معماری نمونه کارهای دانشجویی اهداف انجمن معماری شایعترین دلایل رد مطلب نظرات انجمن
جستجوی انجمن
عناوین پر بازدید ماه
امین قربانی (amin20 )    

قديمي‌ترين شهرهاي اروپا

منبع : http://www.kocholo.org/2853//عکس%20جالب/ق
درج شده در تاریخ ۹۱/۰۱/۲۴ ساعت 11:45 بازدید کل: 767 بازدید امروز: 1 0 می‌پسندم  
 

براي ديدن ادامه عكسها و دانلود روي اين عكس كليك كنيد

عكس ها و توضيحاتي مختصر از قديمي‌ترين شهرهاي اروپا

در اروپا شهرهاي فراواني وجود دارند که صدها سال از تاريخ تشکيل آن‌ها مي‌گذرد و مغرور از چين سابقه‌اي، به انبوه گردشگراني خود فخر مي‌فروشند. اما در بين اين جاذبه‌هاي تاريخي چند صد ساله مي‌توان به مناطقي برخورد که از هزاران سال پيش تا به امروز همچنان پابرجا مانده و حتي يکبار هم خود را خالي از جمعيت نديدند...


 

اين شهرها، هنوز هم از گذشته‌هاي بسيار دور خود نشانه‌هاي بي‌شماري دارند. خانه‌ها، معابد، ميدان‌ها، بناها و بي‌شمار ابنيه و جاذبه‌ که با وجود سپري شدن هزاران سال از قدمتشان باز هم مي‌توان اجزاي تشکيل دهنده آن‌ها را با همان احساس اوليه لمس کرد.


اما در اين ميان، کدام شهر را مي‌توان قديمي‌ترين شهر اروپا ناميد. آنچه در ادامه خواهيد خواهند، مجموعه‌اي از پنج شهر تاريخي و کهن اروپا است که از هزاران سال پيش از ميلاد تا امروز زندگي را در خود حفظ کرده و به قديمي‌ترين شهرهاي زنده اروپا تبديل شده اند.


1- آتن، يونان:

 «آتن»، زادبوم يونان کلاسيک وتمدن غربي، مملو از بناها و مناظر زيبا و چشم نوازي است که تصويري تازه از گذشته‌هاي بسيار دور اين شهر را براي بينندگان تداعي مي‌کند. اگرچه قدمت سکونت در اين شهر به قرن‌هاي يازدهم تا هفتم پيش از ميلاد بازمي‌گردد اما تاريخ مکتوب شهر «آتن» متعلق به 1400 سال پيش از ميلاد است. اين شهر از جاذبه‌هاي تاريخي متعددي برخوردار است که از مهم‌ترين آن مي‌توان به بناي «آکروپليس» ومعابد مرمرين آن اشاره کرد. بنايي که براي پرستش «الهه آتنا» ساخته شده بود.


ويرانه‌هاي رومي اين شهر نيز يکي ديگر از جاذبه‌هاي ديدني آتن به شمار مي‌رود که همراه با «کاخ سلطنتي» در ميدان «سينتاگما» و بسياري ديگر از مغازه‌ها، رستوران‌ها و ابنيه تاريخي، همچنان مملو از جمعيت، باقي مانده است.

- آرگوس، يونان:
 
 
«آرگوس» که از 7هزار سال پييش تاکنون هيچگاه خالي از سکنه نبوده بي شک يکي از قديمي‌ترين شهرهاي زنده يونان و حتي اروپا است. با اين وجود تاريخ اين شهر کهن از نيمه دوم هزاره اول پيش از ميلاد نگاشته شده است. زمين‌هاي حاصلخيز و دشت‌هاي سرسبز شهر «آرگوس» باعث شده است تا کشاورزي شيوه اصلي معيشتي مردم از گذشته تا به امروز باشد.
 
اين شهر همنچنين از جاذبه‌هاي تاريخي درخور نيز برخوردار است که همواره محلي براي علاقمندان به تاريخ به شمار مي‌رود. از جمله بهترين بناهاي تاريخي و شناخته شده اين شهر، معبد «هيريون» است که متعلق به الهه «هرا» بوده و از معروف‌ترين معابد «آرگوس» به شمار مي‌رود.
- پلوديو، بلغارستان:
 
 
آثار و نشانه‌هاي به دست آمده از اين شهر حاکي از آن است که «پلوديو» قدمتي 8هزار ساله دارد. امروز اين شهر، با تمام گنجينه‌هاي تاريخي خود، دومين شهر بزرگ بلغارستان نيز محسوب مي‌شود. «پلوديو»، در بين دشتي وسيع که در ميانه دو رشته کوه آرميده است قرار گفته و ردپاهايي از تاريخي دور و دراز را در خود جاي داده است.
 
رومي‌ها و به ويژه عثماني‌ها، دو امپراتوري مقتدري بودند که در طول سال ها حضور و حکمراني خود در اين سرزمين شاهکارهاي معماري بي‌شماري از خود برجاي گذاشتند که از آن جمله مي‌توان به «مسجد بزرگ» شهر در مرکز «پلوديو» اشاره کرد. «سالن تأتر» رومي که در بافت قديمي شهر قرار گرفته و در دهه 70 ميلادي کشف گرديد از جاذبه‌هاي ديدني «پلوديو» محسوب مي‌شود که خيابان‌هايي نوراني با فروشگاه‌هاي لوازم هنري متعدد دورتادور آن را در بر گرفته اند.
- چانيا، جزيره کرت؛ يونان:
 
 
شهر بندري «چانيا»، با آن جو و فضاي ونيزي خود، يکي از پرجاذبه‌ترين تفرجگاه‌هاي ساحلي جزيره «کرت» به شمار مي‌رود که همه ساله گردشگران بسياري براي ديدن زيبايي‌هاي طبيعي و آثار تاريخي آن به اين شهر مسافرت مي‌کنند. گردشگران و علاقمندان به جاذبه‌هاي ساحلي مي‌توانند علاوه بر سواحل طولاني اين شهر 3400 ساله، از فروشگاه‌هاي ديدني و رستوران‌هاي آن نيز لذت ببرند. بي شک بايد گفت، گردشگري، امروز، از منابع مهم درآمدزايي اين شهر محسوب مي‌شود. شهر تاريخي «چاناي»، که از زيباترين نواحي شهري در جزيره کرت برخوردار است همچنان تاريخ و به ويژه آثار ونيزي و ترک خود را حفظ کرده است.
- لارناکا، قبرس:
 
 
«لارناکا» قديمي‌ترين شهر قبرس مي‌باشد و آثار موجود در آن قدمت اين شهر را متعلق به 6هزار سال پيش نشان داده است. اين شهر ساحلي همچنان به عنوان يکي از مقصدهاي برتر گردشگري قبرس محسوب مي‌شود. از مهمترين مناظر ديدني اين شهر ويرانه‌هايي موسوم به «کيتيوم» باستان است که به قرن سيزدهم پيش از ميلاد تعلق دارد. علاوه بر آن مي‌توان به مناطق ديگري همچون ويرانه‌هاي «ديوار سيکلوپين» که با تخته سنگ‌هايي بزرگ بنا شده اند و آبراه قديمي يا «کامارس» که در بيرون شهر قرار دارد اشاره کرد.
حسین صفیخانی(Accountant )
۹۱/۰۱/۲۴ - 11:56
ممنون از کارتون واز درج منابع خبری تون

@};-@};-@};-@};-@};-
احمد قره داغی(ally )
۹۱/۰۱/۲۴ - 18:39
ممنونم مطلبتون عالی بود
موفق باشین=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox
احمد قره داغی(ally )
۹۱/۰۱/۲۴ - 18:39
=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox@};-@};-@};-@};-
احمد قره داغی(ally )
۹۱/۰۱/۲۴ - 18:39
:-)chox-:-)chox-:-)chox-:-)chox-:-)chox-:-)chox-:-)chox-:-)chox-
مجید بزرگ(Majid-ceram )
۹۱/۰۱/۲۴ - 23:32
ممنون=Dchox=Dchox=Dchox
دستت درد نکنه@};-@};-@};-
555
.رامین.(karina )
۹۱/۰۱/۲۵ - 00:51
@};-tnk
سنسیزلیک(sorayayi )
۹۱/۰۱/۲۵ - 14:34
@};-@};-@};-@};-
نوید مختاری(navidmm )
۹۱/۰۱/۲۵ - 17:44
مرسی ممنون جالب وزیبا بود
نوید مختاری(navidmm )
۹۱/۰۱/۲۵ - 17:44
=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox=Dchox@};-@};-@};-@};-@};-@};-55555


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبریک به تمام دست اندر کاران بی تدبیر و خفت پذیران همیشگیتفکیک اتحادیه خدمات کامپیوتری و کافی نت داران از عکاسان و فیلمبردارانباشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندمردم انصراف دهید، خرج کاخ زیاد شده.....^^*** خرید انواع سامانه های پیامکی با قیمت های نازل ***^^جدیدترین حادثه آفرینی توسط دانش آموزان دبیرستانی میانه!!!!(فالوده)سلام بفرمایید دهانتان را شیرین کنید حتما تا آخر بخونیدفرزند پنجم را تحویل جامعه دهید، پنج میلیون تومان پاداش بگیرید!اولین لیست حذف شده های یارانه نقدی لو رفت!تو رو خدا کمک کنید
کاربران آنلاین
فروشگاه APPLE صابراسدپور داو10دی علیرضاامیرخیزی یا صراط المستقیم pouya anghooti مصطفی علیپور سئویل آی کهراز عسل جون 18 اشکان. سوزان صادقی باران تنهایی رضا میانا فرشاد برادران74 مهربانی های بکر هرانوش فراز جباری بی تانم فردین اسمعیلی کیمیا صالحی سپهر شیخ الاسلامی ندا مرسلزاده اوکتای* مسافر دو روزه دنیز65 علی مسعودی* سمیر رباط فروشگاه لوازم اسپرتی و لوکس خودرو (رعد اسپرت) آتنا69 *رویای خیس 2013* mohamad2013 جعفر حسنلو مهدی گودرزی 021 -قویترین اد لیست میانالی lı._._CelVleterY_._.ıl iNvOk3._.FoR._.D3aD علی صفوی دنیا جهانی عاشقان حضرت عباس(ع) چاپ صمصام مبل آرال *رامین داودی* اریا تنها کیانی مجذ شینا رشیدی پور سید سجاد حسینی ورنکشی آزمایشگاه الکترونیک وبر گؤز یاشی navidmahigir سهندبالاسی شهرام بیگلری mAhYAr a__L__O__n__E(عاشقی تعطیل) Reza karimiyannejad پیروز ک دامپ تراک amirali bahar موبایل به روز بوی باران جاوید حیدرپور علیرضا76 سمیه برزگری آتلیه عکس طنین دریا آرامش محمد ایلغاری امیر تک ساعی نیا کافی نت آریا مجنون فرشید هوولوو زخمی .... خاطرات تنهایی

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است